wyszukiwanie zaawansowane

Cybińska Krystyna – Złoty Medal

14 stycznia 2012 roku Profesor Krystyna Cybińska została uhonorowana Złotym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis – nadanym przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdana Zdrojewskiego za osiągnięcia artystyczne, dydaktyczne i naukowe na wniosek Rektora ASP prof. Jacka Szewczyka, Prezesa ZPAP we Wrocławiu Piotra Wieczorka, na podstawie recenzji prof. Pawła Banasia – Uniwersytet Wrocławski. Odznaczenia w imieniu Ministra Kultury dokonali prorektor ASP prof. Piotr Kielan i wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Jerzy Łużniak.

Uroczyste wręczenie Medalu odbyło się podczas wernisażu monograficznej wystawy artystki "Wyrobisko" i towarzyszącej wystawie zbiorowej współczesnego szkła i ceramiki artystów wywodzących się z Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, zorganizowanej w ramach IV Karkonoskiego Festiwalu Światła w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze.

Najwyższe odznaczenie resortowe to wielki zaszczyt dla odznaczonej, ale także dla społeczności ASP i miasta Wrocławia. Prezydent Wrocławia dr Rafał Dutkiewicz wystosował do prof. Cybińskiej List gratulacyjny z dyplomem.

Zdjęcie 3: K. Saj; pozostałe: Małgorzata Potoczak-Pełczyńska

O artystce

Artykuł o wystawie: Muzeum Karkonoskie żyje

 

oprac.©kkuzborska