wyszukiwanie zaawansowane

Przestrzeń x7

Kurator: Bogusław Deptuła
Termin wystawy: 18.05-09.06.2019
Miejsce: mia ART GALLERY, pl. Plac Solny 11, Wrocław

Artyści: Paweł Baśnik, Justyna Baśnik Andrzejewska, Łukasz Huculak, Urszula Madera, Monika Polak, Alicja Pruchniewicz,  Paulina Rega

Wystawa Przestrzeń x7 to spotkanie siedmiorga artystów – różnych indywidualności, różnych estetyk, różnych sposobów rozumienia przestrzeni, zarówno tej artystycznej jak i fizycznej. 
Owo połączenie umożliwiają – na poziomie fizycznym – wnętrze mia ART GALLERY, w sferze artystycznej zaś – osoba Łukasza Huculaka. To właśnie w kręgu jego działalności dydaktycznej spotkali się młodzi twórcy, których prace prezentujemy na wystawie. To odmienne i silne indywidualności, ciągle na progu swoich karier, które przecięły się w salach wrocławskiej Akademii. 
To nie żadna grupa – to zaledwie, lub aż, pewna potencja: różnych spojrzeń i różnych możliwości malowania. Malowanie nie musi być przesądzające, ale może być nader przydatne. 
Tradycyjnie pojmowany obraz wciąż odkrywa przed artystami i widzami nieoczywiste konteksty oraz możliwości rozwiązań myślowych i kompozycyjnych – a zatem malarskich rozstrzygnięć. 
Potencji i decyzji może być nieskończenie wiele. Zobaczmy siedem z nich i zwyczajnie wybierzmy te, które się nam spodobają, trafią w nasz gust czy w trudne do zdefiniowania poczucie czym jest sztuka – a może raczej: czym się ona staje w poszukiwaniach kilkorga młodych artystów z wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych.

Wystawa

Urszula Madera

Wystawa

Paulina Rega

Wystawa

Monika Polak

Wystawa

Łukasz Huculak

Wystawa

Justyna Baśnik Andrzejewska

Wystawa

Alicja Pruchniewicz