wyszukiwanie zaawansowane

Szpakowska-Kujawska A., Rytmy

Nagroda Roku ZPAP za 2020

Promna Marlena − Ogród naturalny

Nagroda Roku ZPAP za 2021

prof. Kortyka Stanisław – Obrazy (1981-2021)

Nagroda Roku ZPAP za 2022

prof. Eugeniusz Józefowski, Proces-ja...

Wilk Urszula - Niewysłane listy...

Niewysłane listy z Pekinu
6-20 września 2013. Galeria Entropia, Wrocław, ul. Rzeźnicza 4

Artystka prezentuje cykl prac wykonanych w klasycznej technice tuszem na papierze ryżowym. Prace, kaligraficzno-malarskie znaki, powstawały stopniowo podczas pięciomiesięcznego pobytu artystki w Chinach. Cykl składa się z kilkunastu serii i pojedynczych prac. Nie jest procesem zamkniętym i skończonym. Kolejne prace powstają.

Listy napisane/namalowane w Chinach ulegają transformacji podczas przeglądania, składania, zgniecenia… Listy pisane po powrocie nadal są listami z Pekinu, tylko cofniętymi w czasie. Listy niemające adresata, nie są do przeczytania, a także nie są do wysłania. Część z nich jest tak złożona (albo zgnieciona), że nie są do zobaczenia.

Na wystawie prezentowana jest tylko część prac powstałych w Pekinie. Oryginalne serie składają się od kilku do kilkudziesięciu prac w formacie 250 x 50 cm i 180 x 100 cm. Niektóre z nich były pisane bezpośrednio na papierze, niektóre w powietrzu, a papier był jak bibułka, wyłapywał ślady. Pewna część listów była pisana bezpośrednio na podłodze - tu papier również pochłaniał ślady pisania/malowania.

O artystce