wyszukiwanie zaawansowane

Szpakowska-Kujawska A., Rytmy

Nagroda Roku ZPAP za 2020

Promna Marlena − Ogród naturalny

Nagroda Roku ZPAP za 2021

prof. Kortyka Stanisław – Obrazy (1981-2021)

Nagroda Roku ZPAP za 2022

prof. Eugeniusz Józefowski, Proces-ja...

Wiącek Stanisław

Stanisław Wiącek - urodzony w Strzelcach k. Namysłowa (1945). Matura w Technikum Rolniczym w Namysłowie (1964). Studia artystyczne w PWSSP (dziś ASP) we Wrocławiu. Dyplom magistra sztuki uzyskał na Wydziale Malarstwa, Grafiki i Rzeźby (1970).

Brał udział w wielu wystawach zbiorowych krajowych i międzynarodowych, m.in.: dwukrotnie w wystawie malarstwa Bielska Jesień, kilkakrotnie w Biennale Ceramiki w Wałbrzychu, Międzynarodowym Triennale Ceramiki w Sopocie.

W dorobku kilkanaście wystaw indywidualnych, m.in.: we Wrocławiu, Debrznie, Słupsku, Goeteborgu, Bielsku-Białej, Gdańsku, Lesznie, Świdnicy, Lubinie, Oleśnicy, Oławie, Kątach Wrocławskich. Uczestniczył w kilkunastu plenerach ceramicznych w Bolesławcu, a trzykrotnie był ich komisarzem. Wspólnie z bratem Czesławem wykonał monumentalne kompozycje ceramiczne: płaskorzeźby w Drezdenku, Wałbrzychu i Bielsku-Białej o łącznej powierzchni prawie 200 mkw. pomnik oraz czterometrowe witacze ceramiczne w Lubaniu, fontanny ceramiczne w Bolesławcu, Lubaniu i Wrocławiu. Elewację ceramiczną DOSiR we Wrocławiu. Telewizja Polska Wrocław zrealizowała film o twórczości  klanu Wiącków - Wiącek Trio (1998).

Prace Stanisława Wiącka znajdują się w zbiorach Muzeum Narodowego we Wrocławiu, Muzeum Ceramiki w Bolesławcu oraz w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą, m.in. w Austrii, Holandii, Niemczech, Szwecji i Kanadzie.

 

Wystawa: Ceramika, malarstwo na szkle, 27 stycznia – 16 lutego 2012

 

Kontakt: tel. 696 489 952, 71 342 10 93