wyszukiwanie zaawansowane

Szpakowska-Kujawska A., Rytmy

Nagroda Roku ZPAP za 2020

Promna Marlena − Ogród naturalny

Nagroda Roku ZPAP za 2021

prof. Kortyka Stanisław – Obrazy (1981-2021)

Nagroda Roku ZPAP za 2022

prof. Eugeniusz Józefowski, Proces-ja...

Staszczak Michał - Artefakty

Wernisaż 5 sierpnia, godz. 18. Galeria Sztuki w Legnicy, pl. Katedralny 1
Wystawa trwa: 5-26 sierpnia 2011

Na wystawie Artefakty w Galerii Sztuki w Legnicy wrocławski rzeźbiarz prezentuje teraźniejszość odkrytą w przyszłości. Eksponowane rzeźby to elementy naszego świata zatopione w odrębne byty. 

Staszczak pracuje metodą asamblażu. Kolekcjonuje elementy rzeczywistości - stare klucze, trybiki, części maszyn, guziki, kawałki kory, kraniki - i rekompiluje je w nowe obiekty, które następnie odlewa z metalu. Choć można w pracach rozpoznać znajome elementy, wyglądają jakby pochodziły z innej czasoprzestrzeni. To właśnie metamorfoza trywialnego w niezwykłe jest dla artysty najważniejsza. 

Artysta o swojej sztuce: Obiekty, które tworzę, paradoksalnie nie mają swoich odpowiedników w rzeczywistości, choć są skonstruowane z jej elementów. 

Michał Staszczak (ur. 1979) absolwent rzeźby wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych, dyplom w 2005 roku. Obecnie pracownik dydaktyczny tej samej uczelni w Pracowni Małej Formy Rzeźbiarskiej i Pracowni Odlewniczej prof. Jacka Dworskiego. W październiku 2010 otworzył przewód doktorski. Autor statuetki Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius. Prowadzi warsztaty i pokazy odlewnictwa artystycznego. Jest współorganizatorem wrocławskiego Festiwalu Wysokich Temperatur. Ma na swoim koncie wiele wystaw indywidualnych i zbiorowych.

Dekalog 2011, aluminium, 50 x 36 cm

Social network 2011 - instalacja, autorskie odlewy aluminiowe, drut kolczasty, 300 x 300 cm

Więce o artyście: www.michalstaszczak.pl
Kontakt z artystą: michal.staszczak@wp.pl