wyszukiwanie zaawansowane

Staszczak Michał – 10. Resume

13 listopada – 6 grudnia 2015. Płocka Galerii Sztuki. Płock, ul. Sienkiewicza 36

Michał Staszczak – absolwent rzeźby wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Pracownik dydaktyczny tej samej uczelni w pracowni małej formy rzeźbiarskiej i pracowni odlewniczej, przez wiele lat w pracowni prof. Jacka Dworskiego. W listopadzie 2012 obronił tytuł doktora. Dwukrotnie reprezentował Polskę na Międzynarodowym Sympozjum Medali, Plakiet i Małych Form Rzeźbiarskich w Czechach. Członek zarządu Związku Polskich Artystów Plastyków

10. Resume tworzą obiekty powstałe w ostatnim dziesięcioleciu jego aktywności twórczej, m.in. w ramach serii: Wehikuły, Imaginaria czy Obecne/Nieobecne. Będzie to pierwsza tak obszerna prezentacja artystycznego dorobku wrocławskiego rzeźbiarza. Kluczowym dla jego sztuki jest pojęcie asamblażu, które artysta traktuje jako rodzaj autorskiego sposobu do transformacji rzeczywistości.

 

10 lat twórczości to dużo i mało. 10 lat poszukiwań kształtów, faktur i historii. 10 lat eksperymentów z trudnym materiałem rzeźbiarskim jakim jest lany metal. Wystawa 10. Resume jest zatem swoistą próbą podsumowania mojej dotychczasowej działalności artystycznej. [...] Wykorzystywanie istniejących przedmiotów w sztuce to wynalazek stosunkowo nowy – jego popularność trwa od początku XX w. Brąz to materiał o tradycji pięciu tysięcy lat. Połączone ze sobą dają wyraz jednocześnie mojej otwartości na eksperyment, grę z rzeczywistością, jak i szacunku dla tradycji, trwałości, warsztatuMichał Staszczak.

 

Więcej: info o wystawie

Organizator: plockagaleria.com