wyszukiwanie zaawansowane

...Spis treści: 2019-2020

Projekt, teksty, redakcja, zdjęcia, grafika, opracowania, webmastering ©kkuzborska

Blog jest dodatkową formą promocji artystów – członków zpap. Docieramy do szerszej grupy odbiorców na świecie. W okresie 1 stycznia – 7 listopada 2020 blog odwiedziło 11 680 wejść, z krajów m.in.: Arabia Saudyjska, Australia, Austria, Argentyna, Belgia, Białoruś, Bułgaria, Chile, Chorwacja, Czechy, Dania, Estonia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Islandia, Izrael, Japonia, Kanada, Kenia, Korea Południowa, Niemcy, Norwegia, Nowa Zelandia, Pakistan, Polska, Portugalia, Rosja, Rumunia, Serbia, Sint Maarten, Stany Zjednoczone, Szwajcaria, Szwecja, Tajwan, Turcja, Turkmenistan, Urugwaj, Ukraina, Wielka Brytania, Węgry, Wietnam, Zjednoczone Emiraty Arabskie i inne.

listopad

  1. Domański Tomasz – Pomniki Czasu (1992-2020). Retro...
  2. Profesor Leon Podsiadły (1932-2020) odszedł od nas
  3. Józefowski Eugeniusz − Pogodny Zakład Nagród i Kar
  4. Stanielewicz Małgorzata – Sartorius nagrodzony
  5. Pomiędzy [w dobie Covid19] | Between [in the era o...

 

październk 2020

  1. 23. Wystawa Stowarzyszenia Chorzowskich Artystów P...
  2. 3. Międzynarodowe Biennale Grafiki w Macedonii
  3. Abakanowicz Magdalena (1930-2017) – Tłum i Klatka
  4. Czechowicz Szymon (1689-1775) – Geniusz Baroku
  5. Domaszewska Joanna (1925-2020) odeszła od nas
  6. Genius Loci – Salon Kultury, Nauki i Biznesu
  7. Kavčič Maks – Zima na przedmieściach
  8. Kmita Kasia – Foyer
  9. Knjiga-umetnički objekat 4 − Da li se poznajemo?
  10. Kociński Mirosław – Przymiarka
  11. Laboratorium Szkła
  12. Pomiędzy odosobnieniem a afirmacją wspólnoty
  13. Rogala Maria – 90 dzieł na 90 lat
  14. Rogala Maria – Jubileusz 90-lecia urodzin
  15. Rogala Maria – Ogrody pamięci
  16. Rogala Maria – Spotkanie z Artystką
  17. Skarb Średzki – Czasy wielkiej zarazy
  18. Szpakowski Wacław (1883-1973)
  19. Uecker Günther – Czas nasz | Unsere Zeit | Our Time
  20. Wróblewski Andrzej − Čakalnica
  21. XV Konkurs Graficzny im. Józefa Gielniaka (1932-1972)

 

wrzesień 2020

  1. Mira Żelechower-Aleksiun – 79 i pół
  2. Dzikowska Elżbieta o wizycie w Iranie
  3. Szczepaniak Krystyna – Domus et Hortus
  4. Festiwal Łużycki 2020
  5. Cranach Lucas Starszy − Madonna pod jodłami
  6. Oberländer i Lebenstein − Totemiczny znak
  7. Próba 2020 − Open-call
  8. Nowodworski Ignacy − Echo
  9. Mozolewski Kuba – Tresura nonsensu
  10. Zimnicka-Prabucka Renata – Od początku
  11. Kempa Adrian – Baneriolanza
  12. Żelechower-Aleksiun Mira − 79 i pół
  13. Poradowska-Werszler M. Ewa − Pokłosie medytacji
  14. Szkło. Męskie rysy − Wernisaż
  15. Przestrzeń – interpretacje
  16. Tomasz Stańko Days – Sokołowsko Jazz feat
  17. Bozar Open Air 2020
  18. Festiwal Sztuki Włókna
  19. Józefowski Eugeniusz − Pogodny Zakład Nagród i Kar
  20. Jesinowicz-Nguyen Anna − Labirynt tkaczy
  21. Szpakowska-Kujawska Anna – Nagroda, filmik
  22. Abel Adam – Wyróżnienie Roku
  23. Szpakowska-Kujawska Anna – Nagroda Roku
  24. Rogala Maria – Jubileusz 90-lecia urodzin, filmy
  25. Rogala Maria – Jubileusz 90-lecia urodzin
  26. Szkło. Męskie rysy
  27. Zamorski Ryszard Waldemar (1940-2008) ‒ Rzeźba
  28. Pogadanka o sztuce, odc. 2. Vincent van Gogh, cz. II

 

sierpień 2020

  1. 10. Międzynarodowy Festiwal Fotografii
  2. Specylak Anna − Pokaz toczenia na kole garncarskim
  3. Wieczorek Robert − Pokaz tkania krajek na tabliczkach
  4. Kolorowy świat przędzy − sztuka włókna
  5. Dubiel Pati − Zamiast siedzieć w stresie...
  6. Wdowczyk Jolanta − Geometria wyobraźni
  7. Jatkowisko 2020 − Wystawy, warsztaty, koncerty
  8. Borowska Liliana i Gisges-Dalecka Aleksandra − Rad...
  9. Malicka-Zamorska Anna − Mężczyzna XXI wieku
  10. Czok Bożena − Szkło artystyczne
  11. Terlikowska Elżbieta – O nieznanym imieniu, filmy
  12. Staszczak Michał – Historie niebyłe
  13. Rogala Maria – Malarstwo z naturą w tle
  14. Nolan Christopher − Tenet
  15. Olejarz Piotr − 6 Московский Конкурс Плаката
  16. Rogala Maria – 90 dzieł na 90-lecie
  17. Nowosielski Jerzy (1923-2011) − Portret z oknem
  18. Kolekcja osobista Anny i Pawła Banasiów
  19. Tuchorska Justyna − Kostium Innego
  20. Szkło artystyczne – Muzeum Karkonoskie
  21. Koneser – reż. G. Tornatore, muzyka: E. Morricone
  22. Gauguin Eugène Henri Paul (1848-1903) – Malarstwo
  23. Międzynarodowe Targi Sztuki Canwas
  24. Kamiński Gabriel Leonard – Bladym świtem
  25. Wyspiański-Malczewski-Konieczny – Wesele
  26. Robakowski Józef – Galeria Wymiany. Organica
  27. La Strada – reż. Federico Fellini, 1954
  28. Kowalski Antoni – Malarstwo
  29. Champollion Jean-Francois – Nieprzeciętnie zdolny ...
  30. Dróżdż Stanisław – Alea iacta est (2003-2005
  31. Poznańskie rzeźby plenerowe z lat 60. i 70. XX wieku

 

lipiec 2020

  1. Włoskie wakacje – Lato Kina Hiszpańskiego
  2. Terlikowska Elżbieta – O nieznanym imieniu
  3. Arczyński Stefan – Maestro polskiej fotografii
  4. Herbert Zbigniew – 22. rocznica śmierci poety
  5. Włodarczyk Adam – Witraż – mit światła i koloru
  6. Kozłowska Barbara (1940-2008) – Wszystko to możesz...
  7. Promna Marlena − Ogród naturalny
  8. Psychologia twórczości
  9. Jędrzejewski Michał Kosma, 2016
  10. Andrzej Dudek-Dürer – 39. Projekt Metafizyczno-Tel...
  11. Mickoś Leszek (1944-2020) – odszedl od nas
  12. Dróżdż Stanisław (1939-2009) – Początekoniec
  13. Dróżdż Stanisław (1939-2009) – Pojęciokształty
  14. Mity, symbole, abstrakcje – Tryptyk głogowski
  15. Pálmason Hlynur – Biały, biały dzień
  16. Bilska Monika – Tkackie wariacje
  17. Łódź Kaliska – Prawdopodobnie najlepszy z...
  18. Huculak Łukasz − Heliotropie
  19. Heckert – Szkło 1866-1923
  20. Mnie tu nie ma – ludzki wymiar architektury
  21. Ciarkowski Błażej – Architektura obiektów wypoczyn...
  22. Arvo Pärt – Adam's Lament (2009)
  23. Arvo Pärt – Moje serce jest w górach
  24. Andy Warhol at Tate Modern – Exhibition
  25. Historyczny Mural – Bitwa Warszawska 1920
  26. Grygierczyk Jan – Miejsca zapamiętane
  27. 25. Wschodni Salon Sztuki
  28. Turner William (1775-1851) – Peace, Burial at Sea
  29. Całun Turyński - Najnowsze wyniki badań
  30. Gauguin Paul – Stado, Bretania
  31. Ferenc, Jankowska, Mendzelewski – Archiwum Pamięci
  32. Arab Blues w kinach od 14 sierpnia
  33. Chwałczyk Jan – Światło mojego życia

 

czerwiec 2020

  1. Turner William (1775-1851) – Ostatni lot odważnego...
  2. Lubaina Himid – Malarstwo
  3. Popper Karl Raimund (28 lipca 1902 − 17 września 1...
  4. Ingarden Roman (1893-1970) – Filozof i fotograf
  5. Watteau Jean-Antoine – Odjazd na Cyterę
  6. Grabar Igor Emmanuilovich (1871-1960) – Chryzantemy
  7. Sierow Walentin Aleksandrowicz (1865-1911)
  8. Stachura Edward – Ruszaj się Bruno...
  9. Burgielska Bożenna i Burgielski Bartosz – Tkanina ...
  10. Poblask – Między światłem a materią ceramiczną
  11. Malarstwo i Rzeźba − Konkurs
  12. Teatr Sztuk – Koncert dla jednego drzewa
  13. Deepfakes, czyli sztuczna inteligencja
  14. Markowicz Jolanta − Malarstwo
  15. Konkurs na stanowisko dyrektora BWA
  16. Tu i teraz – komedia, przedpremiera
  17. Żelechower-Aleksiun Mira – Malarstwo
  18. Siemiradzki Henryk (1843-1902) – Noc Świętojańska
  19. Józefowski Eugeniusz − Pogodny Zakład Nagród...
  20. ZPAP – Informator 2020 nr 49
  21. Liszkowski Witold − Vincent van Gogh
  22. Lata Klaudia – Malarstwo
  23. Klimczak-Dobrzanieccy Anna i Andrzej – Małe i duże...
  24. Sala Neoplastyczna − Kompozycja otwarta

 

maj 2020

  1. Podsiadły Leon – Rzeźby
  2. Wieczorek Robert − 25-lecie pracy twórczej
  3. Jolanta Markowicz − Stany świadomości
  4. Stankiewicz-Szczerbik Beata – Superpozycje
  5. Krzemieniewski Adam (1930-2020) − Wspomnienie
  6. Wrocław – Szklarska Poręba
  7. Gołkowska Wanda − Fi
  8. Urszula Broll – Atman znaczy Oddech
  9. Sala Neoplastyczna − Kompozycja otwarta
  10. Orfeusz i Eurydyka | Repozytorium Cyfrowe Filmotek...
  11. Galileusz, Kartezjusz, Newton
  12. Kapłański Jerzy − Malarstwo
  13. Copernicus College – pierwszy polski e-uniwersytet
  14. Znaki Apokalipsy – 177 dzieł 93 twórców
  15. Truss Krzysztof − Scriptorium
  16. Spotkania II – Malarstwo
  17. Liszkowski Witold – Struktury magiczne
  18. Kasińska Jolanta – Między ciszą a dźwiękiem
  19. Triennale – Polak, Artysta, Ceramik
  20. Garnik Władysław − Konstrukcje
  21. Konkurs na projekt muralu
  22. 76. rocznica Bitwy pod Monte Cassino
  23. Liszkowski Witold – Multistruktury II
  24. Liszkowski Witold – Multistruktury I
  25. Strony artystów – sztuki wizualne, literatura
  26. Saramago José – Miasto ślepców

 

kwiecień 2020

  1. Sztuki wizualne, literatura
  2. Jasiński-Szela Kazimierz − Świat abstrakcji według...
  3. X Triennale Polskiego Rysunku Współczesnego – Lubaczów 2020
  4. Paul Klee (18 grudnia 1879 − 29 czerwca 1940)
  5. Geometria sztuki − sztuka geometrii
  6. Krzemieniewski Adam (1930-2020) odszedł od nas
  7. Jaroszewski Janusz ‒ Historia naturalna, czyli patyczki Pana Boga
  8. Oprawy obrazów − rabaty dla członków ZPAP
  9. Maseczki – wg prezentacji Alexandra Bozhko
  10. Barański Leon Antoni (1943-2019) – malarz, scenograf
  11. Odszedł Barański Leon Antoni (1943-2019)
  12. Covid-19 – statystyki zachorowań w wybranych krajach
  13. Maseczka origami – jednorazowa, tania
  14. Konkurs o stypendia – Konkurs o stypendia twórcze
  15. Zmartwychwstanie Chrystusa
  16. Spokojnej Wielkanocy, wiosennego optymizmu
  17. Mikhail Vasilevich Nesterov (1862-1942), Crucifixion
  18. Wesołych świąt Wielkiej Nocy 2020
  19. Mikhail Vasilyevich Nesterov (1862-1942) − Молчани...
  20. Wspomnienie − 10 kwietnia 2010
  21. World Art Day / Światowy Dzień Sztuki
  22. JPII Zatrzymaj się − masz we mnie przystań
  23. Makowski Krzysztof − Kształt Krzyża
  24. Janusz-Strzyż Anna i in. – 4×6×25
  25. Nagroda Roku – Nominowani artyści i ich wystawy

 

marzec 2020

  1. Liszkowski Witold – Kwarantanna. Bezdomni
  2. Liszkowski Witold – Kwarantanna. Dworzec Świebodzki
  3. Liszkowski Witold – Kwarantanna, Tęczowa 6
  4. Konkurs na identyfikację wizualną
  5. Saramago José – Miasto ślepców
  6. Marcin Harlender – Sztuka w czasach zarazy
  7. Izabela Chamczyk – Codzienność w Koronie
  8. Więckowski Ryszard – Między światłem a cieniem
  9. Współczesna Wojowniczka – Pokaz mody
  10. Leśkiewicz-Zgieb Jadwiga (1941-2019) odeszła 22 lipca
  11. Korenkiewicz Małgorzata – Malarstwo
  12. Nagroda Roku ZPAP
  13. Jak zrobić maskę na twarz z ręcznikiem papierowym
  14. Zubek Andrzej – Nieobecność obecna, ceramika
  15. prof. Cybińska Krystyna – Barwy materii, cz. II, finisaż
  16. Krauze Andrzej – wywiad z artystą
  17. Odwiedź Wersal bez wychodzenia z domu
  18. Pomoc artystom
  19. Antoniewicz Mirek – Signum temporum
  20. Przełożenie terminu Gali Nagrody Roku
  21. Garnik Władysław – Póki co
  22. Abel Adam – Deux ex Machina
  23. Robert Szecówka (1935-2020) odszedł 5 marca 2020
  24. Tyszkiewicz Teresa (1953-2020) – Dzień po dniu
  25. Tyszkiewicz Teresa (1953-2020) – odeszła 22 stycznia
  26. Szpakowska-Kujawska Anna – Rytmy
  27. Romuald Kutera (1949-2020) zmarł 4 marca 2020
  28. Wieczorek Robert – Dni moje lecą jak tkackie czółenka
  29. Mateusz − Miraże
  30. Markowicz Jolanta − Malarstwo
  31. Markowicz Jolanta − Stany świadomości, wystawa

 

luty 2020

  1. Terlikowska Elżbieta − Cicha obecność
  2. Terlikowska Elżbieta – Teatro-Ricordi
  3. Wieczorek Robert – Dni moje lecą jak tkackie czółenka
  4. Dzieła zebrane Stanisława Witkiewicza
  5. Janiny Woźny (1920-2020) − artystka
  6. IV Ogólnopolski Konkurs Malarski
  7. Włodarczyk Adam – Świat na opak. Historia lustra
  8. Józefowicz Eugeniusz – Na marginesie
  9. Żelechower-Aleksiun Mira – Pochwała dzielności
  10. Aleksandrowicz Monika i Masny Piotr – Semiografia ...
  11. Broll-Urbanowicz Urszula – odeszła 17 lutego 2020
  12. Pawlak Kazimierz – Zaszklenie, wystawa
  13. Secesja w metalu
  14. Woźniewska Elżbieta − Paralele
  15. Dworski Mateusz − Miraże
  16. Sielicki Aleksander – Tańczące słońce
  17. Van Eyck (1390-1441) – Rewolucja optyczna
  18. ISAP – Internetowy System Aktów Prawnych
  19. Olmekowie i kultury Zatoki Meksykańskiej
  20. Makowski Krzysztof − Kształt Krzyża
  21. EXPO 2020 w Dubaju
  22. Żelechower-Aleksiun Mira – Malarstwo, 2013
  23. Zodiac – Rysunek, ceramika, grafika, szkło
  24. Klimczak-Dobrzaniecki Andrzej (1946-2020) – Nagrody
  25. Lipska-Zworska Irena – Moje światy
  26. Dudek-Dürer Andrzej – 50 obrazów na 50-lecie Żywej...
  27. XI Park Sztuki – Wystawa poplenerowa
  28. Klimczak-Dobrzaniecki A. (1946-2020) – Zbierane......
  29. Lewczuk Sławomir (1938-2020) Pożegnanie
  30. Pożegnanie prof. A. Klimczaka-Dobrzanieckiego (194...
  31. Poznaj o Mości
  32. Klimczak-Dobrzaniecki Andrzej – Próba retrospektywy
  33. Łysiak Magdalena – Ceramika

 

styczeń 2020

  1. Klimczak-Dobrzaniecki A. (1946-2020) – Nagrody, wystawy
  2. Klimczak-Dobrzaniecki Andrzej (1946-2020). Prace A...
  3. Andrzej Klimczak-Dobrzaniecki (maj 1946 – styczeń ...
  4. Misterium Zaduszkowe 2019, koncert
  5. Misterium Zaduszkowe 2019
  6. Polskie szkło artystyczne (1949-2019) − Mistrzowie
  7. Żelechower Mira – opowieść z malarstwem w tle
  8. Dworski Mateusz − Miraże, wernisaż, film
  9. Szmidt Stefan (1923-2017) – Grafika
  10. Szmidt Stefan (1923-2017)
  11. Szyszka Zdzisław – 85-lecie urodzin
  12. ZPAP Okręg Gliwicko-Zabrzański – wystawa okręgowa
  13. Pożegnanie Profesora Jerzego Zyndwalewicza (1939-2020)
  14. Zyndwalewicz Jerzy Grzegorz (1939-2020)
  15. Marek Hłasko (14 stycznia 1934 – 14 czerwca 1969)
  16. Okoń-Rudnicka Natalia – Toys' Voice
  17. Marek Piekarczyk i Strain – Koncert we Wrocławiu
  18. Mazurkiewicz Alfons (1922-1975) i Raczyńska Anna − 15% abstrakcji
  19. Goya – Dali. Gdy śpi rozum, budzą się potwory
  20. Aleksandrowicz Monika – Zbiory rozmyte
  21. Aleksiun Jan Jaromir − Jubileusze
  22. Zamorski Waldemar Ryszard (1940-2008) − Rzeźba
  23. Mazurkiewicz Alfons (1922-1975) – Ja i moja sztuka to sztuka
  24. 18. Przegląd Sztuki Survival
  25. Ewolucja − e-Glass Festival 2019
  26. Hrisulidu Joanna i Michał Hrisulidis
  27. Dubiel Pati – Modus operandi
  28. Stramski Piotr – Szarpane i pogięte

 

grudzień 2019

  1. Szczęśliwego Nowego Roku 2020
  2. Mazurkiewicz Alfons – Malarz i nauczyciel | Plejada
  3. Willmann Michael (1630-1706) − Opus magnum
  4. Hałas Józef (1927-2015), Malarstwo 2014
  5. Współczesność i historia. Medalierstwo europejskie (1800-1889)
  6. Szyszka Zdzisław (1935-2016) − Ceramika
  7. Cała Polska. Wyprawa do źródeł sztuki
  8. Boże Narodzenie 2019
  9. Elżbieta Terlikowska – Teatro-Ricordi
  10. Żelechower-Aleksiun Mira – Wszystko się łączy
  11. Muzeum Współczesne Wrocław
  12. Józefowski Eugeniusz − Na marginesie codzienności
  13. Styczeń Janusz − Milczenie
  14. Ogorzelec Ludwika – Krystalizacja przestrzeni
  15. Okoń Waldemar – Zabawki, które mówią
  16. Gebhard Zofia – Kiedy tam przychodzę…
  17. Duch natury i inne bajki
  18. Shiota Chiharu − Counting Memories
  19. Lipska-Zworska Irena 88-lecie urodzin, film
  20. Mistrzowie – Polskie szkło artystyczne (1949-2019)
  21. Mistrzowie szkła (1949-2019) – wernisaż wystawy
  22. Borowski Andrzej – Trzeci Horyzont
  23. Mira Żelechower-Aleksiun – Jubileusz 50-lecia pracy artystycznej
  24. Głuszek Andrzej i Głuszek Jerzy – Synchronie
  25. Szybcy i śnieżni
  26. Krista Israel – Złoto najwyższej próby | Best Served Gold
  27. Misterium Zaduszkowe 2019
  28. Kobylański Zbigniew (1940-2019)
  29. Urna. 75 lat od spalenia Biblioteki Narodowej

Inne blogi

Jasiński-Szela Kazimierz

Liszkowski Witold

Rogala Maria

 

oprac.© kkuzborska