wyszukiwanie zaawansowane

Nagroda Roku ZPAP za 2021

prof. Kortyka Stanisław – Obrazy (1981-2021)

80-lecie urodzin, 52-lecie pracy artystycznej

prof. Wołczuk Marian – Malarstwo


Purzycka Edyta – Portrety w motylach...


Kułacz-Karpiński Krzysztof

Jubileusz 60-lecia pracy twórczej

Werszler Jerzy – Rysunek

Artyści plastycy – prezentacje

A-Z – biografie artystyczne, dzieła, wystawy, nagrody...

  1. Abel Adam
  2. Ajlikow-Czarnecka Jolanta (1930-2007)
  3. Aleksandrowicz Monika
  4. Aleksiun Jan Jaromir
  5. Antoniewicz Mirek
  6. Banaś Katarzyna
  7. Barański Leon Antoni (1943-2019)
  8. Basaj Andrzej
  9. Bator Manfred
  10. Białowolska Maria
  11. Błażejewski Piotr
  12. Borcz Anna
  13. Braun Agnieszka Ewa
  14. Brożek Ilona Agata
  15. Chamczyk Izabela
  16. Chierowska Katarzyna
  17. Chodurski Jerzy
  18. Chodżaj-Smolińska Elżbieta
  19. Chwałczyk Jan (1924-2018)
  20. Cybińska Krystyna
  21. Czok Bożena
  22. Deryng Grażyna
  23. Domański Tomasz
  24. Dróżdż Stanisław (1939-2009)
  25. Dubiel Patrycja
  26. Duda Waldemar
  27. Dudek-Dürer Andrzej
  28. Dworska-Kopycińska Ewa (1931-2012)
  29. Dworski Jacek
  30. Dworski Mateusz
  31. Dyrda-Kortyka Krystyna
  32. Gałuszka Anna
  33. Gay-Kutschenreiter Krystyna
  34. Głuszek Andrzej
  35. Głuszek Jerzy
  36. Gnacek Stanisław
  37. Gołkowska-Chwałczyk Wanda (1925-2013)
  38. Gostylla-Pachucka Maria
  39. Górka Wojciech (1945-2022)
  40. Groyecka-Ratajczak Maria
  41. Gryt Alojzy
  42. Hadydon Ewa
  43. Halicki Janusz (1932-2010)
  44. Hałas Józef (1927-2015)
  45. Horbowy Zbigniew (1935-2019)
  46. Jach Paweł W.
  47. Janczak-Wałaszek Elżbieta
  48. Jasiński-Szela Kazimierz
  49. Jaskierska-Albrzykowska Grażyna
  50. Jesinowicz-Nguyen Anna
  51. Jędrzejewski Aleksander (1903-1974)
  52. Jędrzejewski Michał Kosma
  53. Jojnowicz Małgorzata
  54. Józefowski Eugeniusz Andrzej
  55. Jurkiewicz Zdzisław (1931-2012)
  56. Kaczmarek Tadeusz (1937-2006)
  57. Kaniowski Wojciech
  58. Kapłański Jerzy
  59. Karpiński Zbigniew (1920-1996)
  60. Kasińska Jolanta
  61. Kasperski Maciej (1969-2020)
  62. Kazimierczak Małgorzata
  63. Kiczura Ludwik (1934-2015)
  64. Kierc Danuta
  65. Kieszewicz-Piórkowska Alicja
  66. Kill-Kentel Renata
  67. Klimczak-Dobrzaniecka Anna
  68. Klimczak-Dobrzaniecki Andrzej (1946-2020)
  69. Kociński Mirosław
  70. Kolonko-Daroszewska Ewa
  71. Kopystyński Stanisław (1893-1969) 
  72. Korenkiewicz Małgorzata
  73. Kortyka Stanisław Ryszard
  74. Kosmala Agata
  75. Kostka Edward
  76. Kościów Anna
  77. Koterski Grzegorz
  78. Kowalik Roman (1951-2011)
  79. Kowalska Maria
  80. Kowalski Wacław
  81. Kozłowska Barbara (1940-2009) 
  82. Krawczyk-Halicka Jadwiga
  83. Krzemieniewski Adam (1930-2020) 
  84. Kubiak-Wójcik Krystyna
  85. Kucharski Janusz
  86. Kulesza Maria
  87. Kułacz-Karpiński Krzysztof
  88. Kutera Anna
  89. Kutera Romuald (1949-2020)
  90. Letki Lucyna 
  91. Lipska-Zworska Irena
  92. Liszkowski Witold
  93. Malicka-Zamorska Anna
  94. Marek Michał
  95. Markowicz Jolanta
  96. Matuszczyk Michał
  97. Matzner Janusz (1931-2016)
  98. Mazurkiewicz Alfons (1922-1975)
  99. Michałowska Maria (1925-2018)
  100. Mielniczyk Anna
  101. Mikołajek Mariusz
  102. Mil Zbigniew
  103. Minciel Eugeniusz
  104. Nitka-Nikt Jolanta
  105. Nitka Zdzisław
  106. Nowak Nyogen
  107. Ostoja-Ostaszewski Marek
  108. Paluszak Zbigniew (1931-2013)
  109. Pałka-Szyszka Danuta
  110. Panufnik-Dworska Ewa
  111. Pawlak Kazimierz
  112. Pawlikowska Halina (1931-2013)
  113. Pękosz Marian (1952-2011)
  114. Pławska-Jackiewicz Krystyna
  115. Podsiadły Leon (1932-2020)
  116. Poradowska-Werszler Ewa Maria
  117. Promna Marlena
  118. Przepiórkowska Elżbieta
  119. Przeradzka-Jędrzejewska Jadwiga (1902-1983)
  120. Purzycka Edyta
  121. Ratajczak-Kurowicka Joanna
  122. Rębisz-Werszler Honorata
  123. Rogala Maria
  124. Rosołowicz Jerzy (1928-1982)
  125. Rozpondek Krzysztof
  126. Sacharczuk Bożena
  127. Sadowski Stefan
  128. Sajdok Maria
  129. Sarzyńska Janina Jadwiga
  130. Saul Piotr
  131. Schwarzer-Litwornia Krystyna
  132. Sirecka Justyna
  133. Skarbek Krzysztof
  134. Sokół Ryszard (1928-2021) 
  135. Stanielewicz Małgorzata
  136. Stankiewicz-Szczerbik Beata
  137. Staszczak Michał
  138. Stoksik-Guzik Alicja (1939-2011)
  139. Suchar Jolanta
  140. Surina Olena
  141. Śliz Urszula
  142. Świniarski Tadeusz
  143. Szewczyk-Kowalska Anna
  144. Szmidt Stefan (1923-2017) 
  145. Szpakowska-Kujawska Anna
  146. Szpakowski Wacław (1883-1973)
  147. Szyszka Zdzisław (1935-2016)
  148. Terlikowska Elżbieta
  149. Truss Krzysztof
  150. Warlikowska ET BER Małgorzata
  151. Werszler Rafał
  152. Werszler Jerzy
  153. Wiącek Stanisław
  154. Wieczorek Piotr
  155. Wieczorek Robert
  156. Will Andrzej (1914-1992)
  157. Wilk Urszula
  158. Wilkowski Henryk (1933-1996)
  159. Wolanin Bronisław (1937-2013)
  160. Wołczuk Marian
  161. Wójcik Igor
  162. Wójcik Witold Vito
  163. Wójtowicz Ryszard
  164. Wroński Tadeusz (1924-1998)
  165. Wysocki Stanisław
  166. Zamorski Ryszard Waldemar (1940-2008)
  167. Zawalińska Anna
  168. Zielonka Edward (1947-2011)
  169. Zyndwalewicz Jerzy (1939-2020)
  170. Zyśko Aleksander Marek
  171. Żelaźniewicz Ludwik
  172. Żelechower-Aleksiun Mira
  173. Żemojtel Władysław (1930-2011)

 

Konserwatorzy dzieł sztuki

  1. Babicka Anna
  2. Delimat Marek
  3. Drabik-Wójtowicz Danuta
  4. Furykiewicz Marcin
  5. Grabarczyk Elżbieta
  6. Grocholska Małgorzata
  7. Kościów Anna
  8. Kowalik-Kociszewska Dorota
  9. Kroczak Katarzyna
  10. Kubaczka-Regulińska Maria
  11. Marosik Jolanta
  12. Matuszczyk Michał
  13. Oleszczuk Sławomir
  14. Onichimowska Dagmara
  15. Petryńska Ewa
  16. Piechówka Wiesław
  17. Szoc Sylwia
  18. Wandrychowski Cezary
  19. Wandrychowska Dorota
  20. Winnicka-Kopaczyńska Monika
  21. Wójtowicz Ryszard

 

oprac. biogramów©kkuzborska