wyszukiwanie zaawansowane

Szpakowska-Kujawska A., Rytmy

Nagroda Roku ZPAP za 2020

Promna Marlena − Ogród naturalny

Nagroda Roku ZPAP za 2021

prof. Kortyka Stanisław – Obrazy (1981-2021)

Nagroda Roku ZPAP za 2022

prof. Eugeniusz Józefowski, Proces-ja...

Poradowska-Werszler Ewa Maria

Artystka urodziła się w Warszawie (Polska). Studiowała w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych we Wrocławiu (obecnie Akademia Sztuk Pięknych) na Wydziale Architektury Wnętrz. Dyplom magistra sztuki otrzymała w 1967. Obecnie prof. zw. dr hab. na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Zajmuje się sztuką włókna i aranżacją przestrzeni. Od 1968 należy do Związku Polskich Artystów Plastyków, w latach 1992-1999 Prezydium GKR ZPAP.

W 1972 założyła Grupę Tkactwa Artystycznego 10 x TAK we Wrocławiu. Od 1974 jest inicjatorem i kuratorem Międzynarodowego Pleneru - Sympozjum Warsztat Tkacki - Kowary. W 1978 zorganizowała Pracownię - Galerię Na Jatkach we Wrocławiu, którą od roku 1991 samodzielnie prowadzi. Organizowane są w niej wystawy twórców i artystów miłośników sztuki włókna z całego świata. Wykładowca kursów tkackich.

Profesor Ewa Maria Poradowska-Werszler z mężem Jerzy Werszlerem i synem Rafałem Werszlerem i jego żoną Honoratą Rębisz-Werszler podczas obchodów 100-lecia ZPAP.

Osobowość artystki, energia i zaangażowanie, jakie oddaje tkaninie artystycznej, świadczą o sile Jej twórczego zapału i talentu.

Zdjęcia: K. Kuzborska

O artystce

odznaczenia

wystawy, festiwale

Strona galerii: gt.strefa.pl