wyszukiwanie zaawansowane

Minciel Eugeniusz - Drzwi...

Drzwi do malarstwa
27 stycznia - 9 marca 2014

Obrazy namalowane w pracowni i prace tworzone bezpośrednio w sali wystawienniczej złożą się na najnowszą prezentację wrocławskiego artysty Eugeniusza Minciela. W sali kameralnej ustawiony zostanie specjalny boks, zbudowany z blejtramów, na których malarz zawiesi kilkanaście swoich obrazów. Białą przestrzeń pomiędzy nimi zamaluje, tworząc jedno wielkie dzieło.

Artysta studiował na Wydziale Malarstwa, Grafiki i Rzeźby w Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu (1980-1985). Otrzymał z wyróżnieniem dyplom w Pracowni Malarstwa Profesor Wandy Gołkowskiej-Chwałczyk.

Eugeniusz Minciel - Drzwi do malarstwa

Eugeniusz Minciel - Drzwi do malarstwa

To nie będzie klasyczna wystawa malarstwa - wyjaśnia artysta. Punktem wyjścia dla projektu jest założenie, że malarstwo - obraz jest sferą nieograniczoną, totalną. Rezultatem projektu będzie wygenerowanie 2 przestrzeni malarskich: statycznej i dynamicznej. Przestrzeń statyczna - obrazy namalowane w pracowni, przestrzeń dynamiczna - tworzona przez artystę w Muzeum. W końcowym efekcie przestrzenie te dopełnią się i uzupełnią tworząc nadrzędną wartość malarską. Nie ma granicy pomiędzy obrazem na płótnie a przestrzenią malarską, która jest dla każdego malarza wszechogarniająca i zawładniająca. Jest naturalnym środowiskiem, w jakim żyje artysta.

Malarstwo, 2013

Pochwała niekonsekwencji, 2012

Strona artysty: minciel.com