wyszukiwanie zaawansowane

Michał Staszczak – Historie niebyłe

Termin wystawy: 30 listopada - 07 grudnia 2018 
Miejsce: Galeria „Neon” Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu
ul. Traugutta 19, Wrocław

Wystawa rzeźb i instalacji wrocławskiego rzeźbiarza Michał Staszczaka. Michał Staszczak jest absolwentem wrocławskiej ASP, obecnie pracownikiem naukowym uczelni. Swoje prace tworzy zwykle z lanego metalu - aluminium, brązu lub żeliwa. Od początku istnienia wydarzenia, związany z Festiwalem Wysokich Temperatur. Na wystawie w Galerii Neon zaprezentuje swoje najnowsze obiekty rzeźbiarskie.

Plakat

Michał Staszczak (ur. 1979) absolwent rzeźby wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych (studiował w latach 1999-2005, dyplom w 2005 roku). Prowadzi pracownię odlewniczą w tej samej uczelni, przez wiele lat współpracował z prof. 
Jackiem Dworskim. W listopadzie 2012 obronił tytuł doktora. Obecnie jest kierownikiem Katedry Technik Rzeźbiarskich w ASP Wrocław.Członek wrocławskiego okręgu ZPAP. Autor statuetki Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius i Statuetki Prezydenta Miasta Wrocławia.Prowadzi warsztaty i pokazy odlewnictwa artystycznego. Jest kuratorem i współzałożycielem Festiwalu Wysokich Temperatur - otwartej imprezy artystycznej organizowanej w ASP Wrocław, której ideą jest integracja i prezentacja artystów 
wykorzystujących ogień w swojej działalności twórczej. W maju 2018 reprezentował Polskę na 8 Konferencji Współczesnej Rzeźby z Lanego Żeliwa w Scranton, USA.Za wybitne osiągnięcia został dwukrotnie uhonorowany Stypendium Ministra Kultury, Stypendium Samorządu Wrocławia w Dziedzinie Kultury i Sztuki dla Młodych, Utalentowanych Wrocławian oraz Stypendium Zarządu Województwa 
Dolnośląskiego. Został również nominowany do nagrody roku ZPAP 2010 za wystawę Wieloświaty. W 2012 otrzymał Nagrodę ZPAP za wystawę "Imaginaria - metamorfozy codzienności".

Wystawa

Wystawa

Wystawa

Wystawa

Wystawa

Wystawa

Wystawa

Wystawa

Wystawa

Wystawa

Zdjęcia: materialy autora

Strona artysty: www.michalstaszczak.pl