wyszukiwanie zaawansowane

Małgorzata Jojnowicz – Pejzaże nierealne

Termin wystawy: 30 marca - 24 kwietnia 2019
Miejsce: Hotel Sofitel, ul. Mikołaja 67, Wrocław  (Foyer, I piętro)

„Pejzaże nierealne to kompozycje abstrakcyjne, całkowicie uwolnione od jakichkolwiek skojarzeń z przedmiotem. Najważniejszy w nich jest kolor- nośnik energii.
Bliżej im do pokazania emocji przeskalowanych na wymiar blejtramu, niż do krajobrazu czy panoramy z elementami przyrody. To malarska opowieść o uczuciach, emocjach- zarówno pięknych i przyjemnych, jak i tych „przeszkadzających”, które tworzą klimat naszego życia. Wydają się być jak powidoki stanów ducha: mgliste w formie, ale i ostre w kolorze.Pozostałe obrazy nawiązują z kolei do pejzażu morskiego, który został bardziej lub mniej przełożony na język abstrakcji i niedopowiedzenia. Charakteryzuje go nieco odmienny sposób malowania- bardziej impresjonistyczny, jakby tworzony akwarelą a nie olejem. Całą wystawę spajają i wyróżniają wszechobecne błękity, których odcienie uspokajają i symbolizują (podobnie jak woda) oczyszczenie. Nasze emocje, uczucia i myśli podobnie jak fale morskie- przychodzą i odchodzą. To symboliczne ukazanie nietrwałości zjawisk." (Małgorzata Jojnowicz)

MAŁGORZATA  JOJNOWICZ 
Uczestniczka wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych. Wyróżniona w kilku konkursach malarskich i fotograficznych. Jej obrazy znajdują się w prywatnych kolekcjach m.in. w Polsce, Francji, Niemczech, USA, Holandii.Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych we Wrocławiu (dyplom w 2000 r. na kierunku Architektura Wnętrz). Malarstwo studiowała w pracowni prof. Wandy Gołkowskiej i prof. Piotra Błażejewskiego. Oprócz malarstwa zajmuje się przede wszystkim projektowaniem wnętrz. Tworzy także ilustracje, fotografie artystyczne, malarstwo ścienne. Prowadzi warsztaty artystyczne (m.in. w Muzeum Narodowym we Wrocławiu, podczas Festiwalu Wysokich Temperatur). Organizuje wystawy sztuki jako kurator.Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków.Nominowana do Nagrody Roku 2015 (przyznawaną przez ZPAP Wrocław) za wystawę „ISTOTA KOLORU” (galeria Kaprysy, Wrocław).

Wystawa

Wystawa

Wystawa

Wystawa

Wystawa

Wystawa

Wystawa

Wystawa

Wystawa

Wystawa

Wystawa

Wystawa

Wystawa

Wystawa

Wystawa

Wystawa

Wystawa

Wystawa

Wystawa


Więcej o artyście: Małgorzata Jojnowicz

Zdjęcia: Krystyna Szczepaniak, Małgorzata Jojnowicz