wyszukiwanie zaawansowane

Liszkowski Witold, 2013

21 listopada 2013 - podczas wernisażu wystawy artysty Struktury osobiste w Galerii Sztuki Aktualnej - Witoldowi Liszkowskiemu została wręczona Nagroda Marszałka Województwa Dolnośląskiego. Nagrodę i Dyplom wręczył Edwin Petrykat - pełnomocnik Marszałka ds. dialogu ze środowiskami twórczymi i artystycznymi regionu.

Zdjęcia: K. Kuzborska

fot. K. Kuzborska

fot. K. Kuzborska

fot. K. Kuzborska

fot. K. Kuzborska

fot. K. Kuzborska

fot. K. Kuzborska

fot. K. Kuzborska

fot. K. Kuzborska

fot. K. Kuzborska

fot. K. Kuzborska

Witol Liszkowski należy do grona najwybitniejszych współczesnych twórców na Dolnym Śląsku. Realizuje przedsięwzięcia, które jednoczą wiele dyscyplin i technik artystycznych. Tworzy cykle malarskie i instalacyjne pn. „Struktury Osobiste”, „Personalistyczne Pokoje”, „Sztuka Zjawiskowa”. Oprócz malarstwa realizuje się także w nowych mediach prezentując wielkoformatowe projekcje multimedialne. Swoje projekty wizualno-muzyczne przedstawia w obiektach sakralnych i zabytkowych, w przestrzeniach miejskich i kompleksach parkowych. Jest autorem ponad 80 wystaw indywidualnych i pokazów intermedialnych. W ostatnim czasie zajmuje się projektem pn. „Budujemy Miasto Sztuki”.

Jego prace prezentowane były podczas znaczących festiwali artystycznych, m.in.: na Festiwalu Teatru Otwartego, Międzynarodowym Festiwalu Wratislavia Cantans, Nowych Horyzontach oraz Dolnośląskim Festiwalu Sztuki. Twórczość Witolda Liszkowskiego w oryginalny sposób nawiązuje do tradycji wrocławskiej awangardy i jest ważnym wyznacznikiem kultury plastycznej Dolnego Śląska. Artysta od lat działa społecznie na rzecz środowiska wrocławskich twórców. Od 2004 r. jest członkiem Zarządu Okręgu Wrocławskiego ZPAP. W 1997 r. został stypendystą Ministerstwa Kultury i Sztuki, a w 2008 Zarządu Województwa Dolnośląskiego.

Oprócz dyscyplin plastycznych, artysta zajmował się również działalnością pedagogiczną. W latach 1997-2006 prowadził autorskie wykłady w Wyższym Studium Fotografii afa, a w 2006-2009 w Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu.

Źródło: umwd.dolnyslask.pl

Strona artysty: liszkowski.witold.artwroc.com