wyszukiwanie zaawansowane

Szpakowska-Kujawska A., Rytmy

Nagroda Roku ZPAP za 2020

Promna Marlena − Ogród naturalny

Nagroda Roku ZPAP za 2021

prof. Kortyka Stanisław – Obrazy (1981-2021)

Nagroda Roku ZPAP za 2022

prof. Eugeniusz Józefowski, Proces-ja...

Werszlerowie Honorata i Rafał

Wystawa - Wiosenne przebudzenie Honoraty i Rafała Werszlerów - czynna: 1-30 marca 2012, Galeria Muzeum Zamku Piastów Śląskich w Brzegu, pl. Zamkowy 1. Spotkanie z artystami: 15 marca 2012, godz. 15.

Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu oraz Stowarzyszenie Polsko-Szwedzkie Tillsammans zorganizowali wystawę w ramach 18. Dni Kultury Szwedzkiej na Dolnym Śląsku.

Honorata Werszler - artysta plastyk, dyplom magistra sztuki otrzymała we wrocławskiej ASP w 1999 roku na Wydziale Architektury Wnętrz i Wzornictwa Przemysłowego. Członek ZPAP Okręg Wrocławski. Autorka wystaw indywidualnych i uczestniczka wystaw zbiorowych. Laureatka nagród i wyróżnień. Uprawia technikę własną, tworzoną z materiałów naturalnych. Przetwarzanie roślin w materiał kompozycyjny umożliwia artystce wydobycie w pracach subtelnej przestrzenności i przezroczystości, oddającej wrażenie lekkości. Niepowtarzalne, jednostkowe artystyczne unikatowe prace, odpornych na działania atmosferyczne to wspaniałe kompozycje do aranżacji mieszkalnych przestrzeni. Strona: www.rav.md4.pl/Honorata.

Rafał Werszler - artysta plastyk, dyplom magistra sztuki z wyróżnieniem otrzymał we wrocławskiej ASP w 1993 roku. Stypendysta Ministra Kultury i Sztuki. Członek ZPAP Okręg Wrocławski. Autor wystaw indywidualnych i uczestnik w wystawach zbiorowych. Laureat nagród i wyróżnień, m.in. odznaczony odznaką Zasłużony Działacz Kultury Rzeczypospolitej Polskiej. Twórczo zajmuje się rysunkiem, grafiką artystyczną, wydawniczą, ekslibrisem, fotografią, filmem dokumentalnym i artystycznym, malarstwem, batikiem, aranżacją przestrzeni. Projektuje strony www. Pisze felietony. Na wystawie zaprezentowano ofertę limitowanych artystycznych grafik autorskich i malarstwa na jedwabiu w technice batiku na zimno. Prace artysty idealnie komponują się we wnętrzach zarówno stylowych, jak i nowoczesnych. Strona: www.rav.md4.pl.