wyszukiwanie zaawansowane

Szpakowska-Kujawska A., Rytmy

Nagroda Roku ZPAP za 2020

Promna Marlena − Ogród naturalny

Nagroda Roku ZPAP za 2021

prof. Kortyka Stanisław – Obrazy (1981-2021)

Nagroda Roku ZPAP za 2022

prof. Eugeniusz Józefowski, Proces-ja...

Groyecka-Ratajczak Maria

Studia na Wydziale Ceramiczne Malarstwo Architektoniczne u prof. Stanisława Pękalskiego w latach 1959-1965 - PWSSP (ASP) Wrocław. Malarstwo pod kierunkiem prof. Marii Dawskiej. Dyplom z wyróżnieniem (1965). Po studiach artystka pracowała m.in. w Teatrze Lalek Chochlik we Wrocławiu. Projektowała również maski i scenografię dla Teatru Zielona Latarnia, dla którego zrealizowała scenografię do spektaklu Pusty pokój według tekstu Zofii Gebhart.

Przez 20 lat projektowała ubiory dziewiarskie dla Spółdzielni Pracy Tricot we Wrocławiu, aranżując jednocześnie około 30 ekspozycji na krajowych Targach w Poznaniu, a także wystawiając autorskie projekty ubiorów, za które otrzymała 30 medali – złote i srebrne, zajmując pierwsze lub drugie miejsca. Projektowane ubiory uczestniczyły w Targach – w Lipsku, Kopenhadze, Tuluzie.

Prace były prezentowane wielokrotnie w programach telewizyjnych, w prasie, w żurnalach mody. Za kolekcje na Targach Poznańskich została nagrodzona stypendium w Paryżu. Równolegle z pracą w Tricocie projektuje ubiory unikatowe oraz tkaniny typu college.

Autorka szeregu ściennych prac malarskich we Wrocławiu, Zgorzelcu i innych miastach w kraju. Brała udział w licznych pokazach mody zagranicznych i krajowych, indywidualnych i zborowych.


Maja Groyecka-Ratajczak i Czesław Chwiszczuk

Wyspa Totemfame
11 grudnia 2015 – 25 stycznia 2016

 

Instalacja - Łowienie motyli na łące nocą
na wystawie z okazji 100-lecia ZPAP, Muzeum Miejskie Arsenał, 2011

Groyecka-Ratajczak Maria

Groyecka-Ratajczak Maria

Groyecka-Ratajczak Maria

Więcej: groyecka-ratajczak.artwroc.com

Kontakt: 509 702 928