wyszukiwanie zaawansowane

Szpakowska-Kujawska A., Rytmy

Nagroda Roku ZPAP za 2020

Promna Marlena − Ogród naturalny

Nagroda Roku ZPAP za 2021

prof. Kortyka Stanisław – Obrazy (1981-2021)

Nagroda Roku ZPAP za 2022

prof. Eugeniusz Józefowski, Proces-ja...

Dudek-Dürer A. - Przekraczanie

Przekraczanie - performance multimedialny: 21 września godz. 19.
Sala filmowa Centrum Sztuki Impart, Wrocław, ul. Mazowiecka.

Multimedialny performance z autorską muzyką, videoprojekcją, działaniem tu i teraz. Przekraczanie - to rodzaj rozważania filozoficznego dotyczącego Czasu, Reinkarnacji, Przemijania i Transformacji. To Medytacja - Ruch - Aktywność - działanie metafizyczno-telepatyczne, rytuał zdejmowania i zakładania butów, przenikanie się obrazów rzeczywistości - projekcji video, dźwięków i muzyki.

Performance ma ujawnić głębokie związki obszarów doświadczenia wizualnego, dźwiękowego oraz metafizycznego, ich relacji, przenikania i oddziaływania. Ma odniesienie do Sztuki Żywej Rzeźby i Sztuki Podróży (dosłownej i metafizycznej).

Andrzej Dudek-Dürer - performer, artysta sztuki mediów, kompozytor i muzyk. Mieszka i pracuje we Wrocławiu. Wierzy w reinkarnację, jest wcieleniem Albrechta Dürera. Zajmuje się performance, muzyką, instalacją, video, grafiką, malarstwem, fotografią, rzeźbą, environment, budową instrumentów metafizycznych, działalnością metafizyczno-telepatyczną, antypoezją oraz innymi formami realizacji, wypowiedzi. Od 1969 roku realizuje life performance Sztuka Butów - Sztuka Spodni - Sztuka Andrzeja Dudka-Dürera /Żywa Rzeźba/ w Miejscach, w Których się Pojawia... Pokazywał prace i działania artystyczne na wielu wystawach, festiwalach i sympozjach w kraju i za granicą. Dokumentacje i prace w wielu zbiorach prywatnych i publicznych. 

Czytaj więcej o Przekraczaniu

Zobacz: Meta Przemiana I - A. Dudek-Dürer Żywa Rzeźba

Więcej o artyście: a.dudek.durer.artwroc.com

Kontakt z artystą: andudur@wp.pl