wyszukiwanie zaawansowane

Budzyński Mateusz - Brzydkie obrazy

Brzydkie obrazy – Samotność. Strach. Rozpacz
17 czerwca - 1 lipca 2011

Mateusz Budzyński (ur. 1974) ukończył malarstwo w ASP we Wrocławiu, w pracowni prof. Stanisława Kortyki w 2000 roku. Artysta wiele lat tworzył do przysłowiowej szuflady, rzadko prezentując swoją twórczość. Lata, które upłynęły od ukończenia przez artystę wrocławskiej ASP, dały mu potrzebny dystans do wyrażania tematów i uczuć trudnych a jednocześnie powszechnych, bo dotyczących każdego z nas. Lęk, miłość, patos, złość, agresja… Budzyński pokazuje się nam jako dojrzały człowiek i dojrzały artysta. W postindustrialnej przestrzeni szkolnych warsztatów technicznych zaprezentował de facto instalację malarską, w której obrazy wchodzą w przestrzeń. Okaleczone ściany stają się wspólnie z obrazami Mateusza całością wypowiedzi artystycznej.

Wystawa odbywała się równolegle w postindustrialnej przestrzeni użytkowanej przez ALA Autorskie Licea Artystyczne i Akademickie we Wrocławiu przy ul. Robotniczej 36, gdzie artysta jest wykładowcą, oraz w Galeria Kościelak.

W Galerii Kościelak ze względu na niewielką przestrzeń wystawienniczą zostały zaprezentowane obrazy o mniejszych rozmiarach, ale pochodzące z tych samych cykli tematycznych, które prezentowane są w Autorskich Liceach Artystycznych i Akademickich.

 

Zdjęcia: © Galeria Kościelak