wyszukiwanie zaawansowane

Borowska, Gisges-Dalecka – Radość tworzenia

Termin wystawy: luty - marzec 2019
Miejsce: Galeria tkacka Na Jatkach
ul. Stare Jatki 19-23, 50-111 Wrocław

Wystawa


Dwie artystki plastyczki Lilianna Borowska i Aleksandra Gisges-Dalecka to zgrany duet twórczy. Łączy je podobny temperament, poczucie humoru, spojrzenie na świat, miłość do podróży i rzeka Odra, Lilianna urodziła się we Wrocławiu, Aleksandra jest rodowitą Szczecinianką. 

Obie ukończyły Akademię Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Animatorki kultury, aktywistki społeczne, organizatorki performance, pokazów mody, autorki sztuk teatralnych. Od prawie dziesięciu lat w zgranym tandemie wspólnych inspiracji, doświadczeń i pomysłów. Niestrudzenie starają się zamieniać swoje artystyczne marzenia w rzeczywistość. Podczas swojego działania dużą rolę przywiązują do współpracy ze środowiskiem, w którym funkcjonują. Aktywizują młodzież, współpracują z innymi artystami wymieniając się pomysłami i  doświadczeniami. 

Wystawa


Prace  jakie zobaczymy na wystawie to suma działań artystek z ostatnich  dwóch lat. Przeplatają się motywy fascynacji kolorem, miłością do natury i wspólnych podróży. Nowe doświadczenia życiowe niosą swoje odzwierciedlenie w  szczegółach mających dla Twórczyń duże znaczenie. Starają oddać je w swojej twórczości posługując się różnymi technikami : od malarstwa i eksperymentów z żywicą po wyrabiane z wełny formy przestrzenne. Całość ich prac spina nieprzemijająca radość tworzenia jaką chcą przekazać widzom. 

 

Wystawa

Wystawa

Wystawa

Wystawa

Wystawa

Wystawa

Wystawa

Wystawa

Wystawa

Wystawa

Wystawa

Wystawa

Wystawa

Wystawa

Wystawa

Zdjęcia: Krystyna Szczepaniak