wyszukiwanie zaawansowane

Szpakowska-Kujawska A., Rytmy

Nagroda Roku ZPAP za 2020

Promna Marlena − Ogród naturalny

Nagroda Roku ZPAP za 2021

prof. Kortyka Stanisław – Obrazy (1981-2021)

Nagroda Roku ZPAP za 2022

prof. Eugeniusz Józefowski, Proces-ja...

Borcz Anna

Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. W 2006 roku uzyskała stopień doktora sztuki w dyscyplinie sztuki piękne w zakresie malarstwa. Adiunkt w Instytucie Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, grafiką, collage'm i fotografią.


Taniec hiszpański, akryl


Iran, olej na płótnie, 90 x 80


Trójkąty, akwarela


Mozaika, pejzaż


Przejście, olej, 70 x 50


Półwysep, akwarela


Błyski, olej, 110 x 80


Tajlandia, kolaż


Indianka, olej


Gdynia, akwarela


Akt siedzący, olej, 70 x 100

Romański, kolaż

Bordo, żagle, akwarela

Anna Borcz jest współorganizatorem międzynarodowych sympozjów oraz warsztatów malarskich w kraju i za granicą (Rosja, Mołdawia, Ukraina). Autorka monografii ukazujących związek sztuk plastycznych i architektury krajobrazu oraz artykułów o pejzażu i literaturze. Corocznie, podczas Dolnośląskiego Festiwalu Nauki na sesjach wyjazdowych, propaguje wśród młodzieży i dorosłych działalność kierunku architektura krajobrazu.

Artystka prezentowała swoje obrazy na wielu wystawach indywidualnych. Uczestniczyła w pokazach zbiorowych w kraju oraz za granicą: Niemcy, Francja, Ukraina, Szwajcaria, Mołdawia, Rosja, Finlandia.

Od 1993 należy do ZPAP. Jest polskim przedstawicielem Międzynarodowej Organizacji Artystów i Pracowników Kultury Markis z siedzibą w Moskwie i Kijowie, Krąg w Tule (Rosja) oraz Międzynarodowego Stowarzyszenia Świat bez Granic w Krakowie i we Wrocławiu.

Strona artystki: aborcz.eu