wyszukiwanie zaawansowane

Babicka Anna

Dyplomowany konserwator-restaurator malarstwa i rzeźby polichromowanej, rzeczoznawca Ogólnopolskiej Rady Konserwatorów Dzieł Sztuki ZPAP. Dyplom uzyskała na UMK w Toruniu, doktorat obroniła na Uniwersytecie Wrocławskim.

Jest adiunktem Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu na Wydziale Rzeźby i Mediacji Sztuki w Katedrze Technik Rzeźbiarskich. Konserwuje i restauruje malarstwo sztalugowe, ścienne oraz rzeźbę drewnianą polichromowaną. W swej działalności wykonuje także badania stratygraficzne elewacji oraz wnętrz zabytkowych budynków. Jest autorem wielu programów prac konserwatorskich, nadzoruje także prace wykonywane przez innych konserwatorów dzieł sztuki.

Przykłady prac konserwatorskich

Własne osiągnięcia konserwatorskie prezentowała na kilkunastu wystawach zbiorowych oraz czterech indywidualnych w Polsce i w Europie. Za swoją działalność konserwatorską została odznaczona Złotą odznaką za opiekę nad zabytkami. Za pracę naukową otrzymała indywidualną nagrodę II stopnia, przyznaną przez Rektora Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Od 1981 roku jest członkiem ZPAP, a wybrana do władz ZPAP pełni tę funkcję już drugą kadencję.

UMK, 1980, nr dyplomu 1012
specjalizacja: konserwacja i restauracja malarstwa i rzeźby polichromowanej
rzeczoznawca ZPAP, nr uprawnień: 59/1991

 

Kontakt

tel. +48 691 428 822
e-mail: kalina49@gazeta.pl

 

oprac.©kkuzborska