wyszukiwanie zaawansowane

Anna Malicka-Zamorska – Koty...

„Koty, kocięta, kociaki sprzedam”  

Termin wystawy:
8 września - 13 października 2019
Miejsce: Galeria BB, ul. Jatki 3-6, Wrocław

Koty, kocięta, kociaki sprzedam... Oddam... W ogłoszeniach na OLX koty z hodowli, ze schronisk, porzucone w 
lesie lub na polnej drodze szukają kogoś, kto ich przygarnie, nakarmi, pogłaska... Tych ogłoszeń z każdym rokiem przybywa. Przybywa porzuconych, bezpańskich i samotnych kotów.

Siri i Stefan są kotami z odzysku. Przygarnęłam je ze schroniska. Polubiliśmy się od pierwszego wejrzenia.

Wystawa

Siri i Stefan uwielbiają wylegiwać się w moim łóżku. Z cichym pomrukiem niezadowolenia maszerują do swojego kojca, gdy kładę się spać. Na śniadanie przynoszą mi myszki – często żywe.Lubią bawić się w chowanego i wdrapywać na wysokie drzewa. Pić wodę z wiaderek. Biegać z szybkością wiatru za motylkami i konikami polnymi. Mają swoje skrytki w kępach paproci i krzewach malin. Są wolne i niezależne.

Wystawa

Wystawa

Wystawa

Wystawa

Wystawa


Kot to zwierzę magiczne, surrealistyczne i nieobliczalne. Ułoży się na twoich kolanach, zamruczy, popatrzy 
głęboko w oczy, a zaraz potem wgryzie się w głaszczącą go dłoń, podrapie cię z całej siły bez powodu i bez uprzedzenia.

Wystawa

Wystawa

Wystawa


Uwielbiam KOTY! Oddając Wam cześć staram się z całych sił wyrzeźbić Waszą Niezależność, Niezłomny Hart 
Ducha, Dzikość, ale też Słodycz, Wdzięk i Miłość którą od Was, moje Koty, stale dostaję.Koty, kocięta, kociaki kupię... Przyjmę... Niestety, bezskutecznie szukam takiego ogłoszenia na OLX.

Wystawa

Wystawa


ANNA MALICKA ZAMORSKA
Dyplom na Wydziale Ceramiki i Szkła w Państwowej Szkole Sztuk Plastycznych (obecnie Akademia Sztuk Pięknych im. E. Gepperta) we Wrocławiu, 1965.Jedna z najbardziej znanych i popularnych w świecie artystów ceramików. Stypendystka uniwersytetów: GIAE, Churchill, Victoria, Australia; Drake University, Des Moines, Iowa, USA; Academy of the Arts, Reykjavik, Islandia.Udział w międzynarodowych sympozjach twórczych, konkursach i w ponad 200 wystawach w kraju i za granicą. 
Prace w zbiorach muzealnych całej Europy, obu Ameryk, Japonii, Tajwanu i Korei Południowej. Od 1974 roku członek Międzynarodowej Akademii Ceramiki IAC z siedzibą w Genewie, Szwajcaria. W latach 1977 – 2008 prowadziła Międzynarodowe Sympozjum Ceramiki „Porcelana Inaczej". Liczne nagrody za ceramikę w Polsce i za granicą. Mieszka i pracuje we Wrocławiu.

Więcej o autorce: Anna Malicka-Zamorska