wyszukiwanie zaawansowane

Ciechanowska... – Malarstwo

Ciechanowska, Hoffman, Małgorzata Łapsa-Malawska – Malarstwo

Miejsce: Galeria Sztuki Socato, pl. Solny 11, Wrocław
Termin wystawy: 20 pażdzienika - 3 listopada 2017

Pażdziernikowa wystawa ZPAP w galerii Socato jest okazją do poznania twórczości trojga artystów, których łączy do, że ich obecne życie i praca artystyczna związana jest z Londynem. Są to jednak trzy różne spojrzenia, techniki malarskie i inspiracje, którymi artyści pragną podzielić się z wrocławską publicznością. Wszyscy troje są artystami wystawiającymi na całym świecie, działającymi  także w Association of Polish Artists in Great Britain. (M.H.)

Wernisaz

Wernisaz

Wernisaz

Wernisaz

WernisazJoanna Ciechanowska, absowentka warszawskiej ASP, tworzy grafikę i maluje. Początkowo traktowaną jako zabawa, rozwinęła sztukę rysowania portetów na telefonie i tablecie. Od 2007 roku artystka pełni funkcję Dyrektora Galerii POSK w Polskim Ośrodku Społeczno Kulturalnym w Londynie. Pisze również artykuły i rysuje dla  periodyku Nowy Czas, ukazującego się w Londynie.

Małgorzata Łapsa-Malawska ukończyła Wydział Sztuki Akademii Pedagogicznej w Krakowie i obecnie dzieli swoją pracę artystyczną między malartstwo olejne, grafikę, fotografię oraz sztukę plakatu. Samotność, izolacja, zagadnienie komunikacji międzyludzkiej, a także estetyka pustki i bieli jako środka wyrazu są głównymi tematami jej prac. Od 2014 roku jest związana z galerią The Muse w Londynie.

Maciej Hoffman, absolwent Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu  tworzy obrazy w technice olejnej, zajmuje się także fotografią i grafiką cyfrową.  Inspiracą jest dla artysty jest obserwacja ludzi w ich społecznym, politycznym i osobistym wymiarze; poszukiwanie  zdarzeń generujących emocjonalne i intelektualne napięcia. Definiując sztukę jako współcześnie jedyny margines wolności tworzy kolejne prace w ramach cyklu „be free for art”.

Wernisaz

Wernisaz

Wernisaz

Wernisaz

Wernisaz

Wernisaz

Wernisaz

Wernisaz

Wernisaz

Wernisaz

Więcej informacji o artystach:
Joanna Ciechanowska 
Maciej Hoffman
Małgorzata Łapsa-Malawska

Zdjęcia: Krystyna Szczepaniak