wyszukiwanie zaawansowane

Szpakowska-Kujawska Anna – Rytmy

Abel Adam – Deux ex Machina

Kapłański Jerzy – Malarz doceniony

9. Podwodny Wrocław

9. Podwodny Wrocław – Scena Sztuki Intermedialnej
Podróż Nieskończona pomiędzy Miejscem a Czasem

17-18 czerwca 2016. Dworzec Świebodzki. Wrocław, Plac Orląt Lwowskich 1

Podróż nieskończona, podróż niezakończona, podróż w nieskończoność, podróż wymarzona, podróż niechciana, podróż przymusowa, podróż oczekiwana… Wystawa, instalacje, pokazy, performance, efemeryczne działania w scenerii 450-metrowego Gmachu Dworca Świebodzkiego nawiązują do miejsca, czasu i przemieszczania.

Grupa wrocławskich artystów związanych z ASP i zaangażowanych artystów niezależnych była poproszona o przeprowadzenie indywidualnych badań nad zagadnieniem i znaczeniem podróżowania, przemieszczania, działania ulotnego odnoszącego się do ruchu, miejsca i czasu. To połączenie wielu różnych indywidualnych twórczych wypowiedzi, nawiązujących do miejsca i składających się na artystyczny dialog, komunikację, wymianę z odbiorcą i wspólną obecność.


Zdjęcia: Joanna Bieleńko


Zdjęcia: Andrzej Dudek-Dürer

Więcej zdjęć: industrialart.eu

Artyści
Leon Podsiadły, Grażyna Jaskierska-Albrzykowska, Krzysztof Skarbek, Krystyna Szczepaniak, Andrzej Dudek-Durer, Elżbieta Jańczak-Wałaszek, Anna Szewczyk-Kowalska, Janusz Kucharski, Małgorzata Kazimierczak, Witold Owczarek, Grzegorz Niemyjski, Marek Marchwicki, Marcin Harlender, Michał Staszczak, Tomasz Tomaszewski, Christos Mandzios, Daria Milecka, Marcin Michalak, Marek Sienkiewicz, Piotr Jędrzejewski, Tomasz Opania, Paweł Jarodzki, Krzysztof Wałaszek, Jerzy Kosałka, Wojciech Pukocz, Piotr C. Kowalski, Andrzej Kosowski, Jacek Zachodny, Mira Boczniowicz, Maciej Albrzykowski, MC Salus, Karol P. Janusz Jasiński, Beata Bols, Mariusz Kosiba, Michał Sikorski, Paweł Baśnik, Monika Polak, Krzysztof Saj, Dominik Podsiadły, Adam Grudzień, Anna Blada, Aleksandra Opalińska, Daria Kowalska, Miron Mattoszka, Ala Savashevich, Martyna Lepka, Natalia Łajewska, Anna Fronczek, Martyna Muth, Anna Chrobot, Magdalena Grzybowska, Oliwia Sabiniak, Justyna Andrzejewska-Baśnik, Adela Kazmierkiewicz, Susana Piątkowska, Małgorzata Szymoniak, Jolanta Macała, Klaudia Kaczmarek, Aleksandra Jankowska, Aleksandra Janik, Marta Jasilkowska, Agata Łoboda, Kamila Kocuła, Anna Kozieł, Monika Męczykalska, Julia Bortnik, Daria Wziątek, Natalia Olejnik, Radosław Ślady.

Kuratorka: Małgorzata Kazimierczak